علت جوشیدن اسید باتری ماشین

علت جوشیدن اسید باتری ماشین

هنگامی که متوجه نشت اسید باتری ماشین خود می شوید ، مهم است که در اسرع وقت به این مشکل رسیدگی کنید.

نشت باتری ماشین می تواند علل مختلفی داشته باشد که فراتر از خطرات ایمنی خودرو است و همچنین ممکن است به رنگ خودروی شما و درب موتور شما آسیب برساند. در این متن فنی ما دلایل اصلی در مورد جوشیدن و بیرون زدن اسید باتری اتومبیل را بیان  می نمائیم.

هوای سرد

رانندگی در شرایط آب و هوای سرد و زمستان می تواند به باتری ماشین شما آسیب برساند. در سرمای شدید ، اسید باتری می تواند یخ زده و باعث انبساط بدنه باتری شود.

اگر تا به حال دیده اید که در آب و هوای سرد ترکیدگی لوله آب وجود دارد، احتمالاً می دانید چه اتفاقی می افتد. اگر می خواهید این اتفاق نیفتد ، می توانید ماشین خود را در یک محیط سر بسته و یا پارکینگ گرم نگه دارید ، یا می توانید باتری خود را بیرون بیاورید و در هوای زیر صفر آن را در خانه ذخیره کنید.

شارژ بیش از حد باتری خودرو (اورشارژ شدن باتری)

شارژ بیش از حد باتری یکی دیگر از راه های احتمالی ایجاد نشت در آن است. وقتی باتری را کاملاً از حد لازم شارژ می کنید ، گازها جمع می شوند و باتری می ترکد. باتری منفجر شده ممکن است بدترین سناریو ممکن باشد ، اما ممکن است نشتی داشته باشید یا حتی بیشتر اسید باتری را به خوبی جوشانده باشید.

بهترین راه برای جلوگیری از این کار استفاده از شارژرهای باتری هوشمند است که می توانند شارژ باتری شما را کاملاً تشخیص دهند. سپس ، می توانید شارژر را بدون ترس از شارژ اضافی جدا کنید.

استفاده از باتری های قدیمی

برای این کار هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد ، اما هرچه باتری اتومبیل بیشتر استفاده شود ، غیر قابل اعتماد و مستعد نشت است. به همین دلیل مهم است که آزمایش باتری خودروی خود را منظم انجام دهید.

اگر باتری شما ضعیف است یا نشت می کند ، تکنسین شما می داند و می تواند باتری جدیدی را برای شما نصب کند. باتری ماشین چه مدت دوام می آورد؟ به طور متوسط ​​حدود چهار سال – اگرچه باتری های لیتیوم یون در اتومبیل های هیبریدی اغلب کمی بیشتر از آن دوام می آورند.

مهم است که در کنار تعمیر و نگهداری باتری باشید ، و یک تکنسین مطمئن به شما کمک می کند قبل از تعویض باتری ، بیشترین بهره را ببرید.

نشت اسید باتری ماشین

اگر فکر می کنید باتری اتومبیل شما اسید ترشح می کند، باتری متورم است یا بوی تخم مرغ فاسد میدهد، هرگز علائم را نادیده نگیرید همچنین ، اسید سولفوریک موجود در باتری ها سمی و قابل اشتعال است.

ما به شما کمک می کنیم مشکل خود را تشخیص دهید ، یک راه حل عالی پیدا کنید و به شما نشان دهیم چگونه از تکرار آن جلوگیری کنید

اوربیتال پریمیوم محصولی جدید از سپاهان باتری