علل شارژ بیش از حد باتری ماشین

علل شارژ بیش از حد باتری ماشین

تنظیم کننده های ولتاژ خراب:

تنظیم کننده ولتاژ ماشین میزان برق مصرفی باتری را تنظیم می کند. به طور دقیق تر ، یک تنظیم کننده ولتاژ اطمینان حاصل می کند که ولتاژ جریان یافته به باتری این کار را با سرعت ثابت انجام می دهد و اطمینان حاصل می کند که باتری میزان انرژی مناسب را دریافت می کند.

هنگامی که یک تنظیم کننده ولتاژ خراب می شود ، میزان الکتریسیته ای که به باتری می رود کنترل نشده است ، به این معنی که ممکن است انرژی کم یا زیاد به آن وارد شود. بیشتر اوقات ، اگر تنظیم کننده ولتاژ شما خراب است ، دینام شما نیز خراب است.

خرابی دینام ماشین:

همانطور که قبلاً ذکر شد ، دینام در هنگام رانندگی به باتری کمک می کند تا مقدار مناسب انرژی را دریافت کند. این کار را با تولید برقی که به باتری می فرستد انجام می دهد تا اطمینان حاصل شود که باتری اتومبیل شما همیشه انرژی کافی برای کار اجزای الکتریکی وسیله نقلیه شما را دارد (به عنوان مثال روی کامپیوتر ، چراغ ها ، تهویه مطبوع و غیره).

هنگامی که دینام خراب می شود ، بیشتر اوقات برق زیادی تولید می کند، در نتیجه منجر به شارژ بیش از حد باتری ماشین می شود. یک دینام خراب می تواند به علت تولید گرمای زیاد منجر به از بین رفتن پوشش محافظتی صفحات باتری گشته و به مرور زمان به باتری آسیب برساند.

در بهترین حالت ، فقط توانایی شارژدهی خود را از دست می دهد، در بدترین حالت، می تواند به ساختار کلی باتری آسیب برساند. شارژ مداوم باتری اتومبیل شما قطعاً باعث کاهش طول عمر کلی باتری می شود ، به این معنی که باتری در هر بار شارژ شدن برق کمتری را در خود نگه می دارد. این مسئله منجر به ایجاد یک مشکل جزئی و به مرور زمان مشکل اصلی در برق رسانی خودرو می شود.

به دلایل زیادی دینام می تواند خراب شود ، اما بیشتر اوقات دو دلیل عمده وجود دارد:

1- یک تنظیم کننده ولتاژ خراب

2- خرابی باتری ماشین به خودی خود

اگر تنظیم کننده ولتاژ خراب باشد ، دینام ماشین به احتمال زیاد برق زیادی تولید می کند ، بنابراین باتری را بیش از حد شارژ می کند. شرایط نامناسب باتری می تواند دینامهای سالم را نیز خراب کند. باتری های قدیمی و فرسوده شارژ کمتری دارند و انرژی کمتری را مصرف می کنند و باعث می شوند دینام با تولید بیش از حد برق جبران شود.

دینام خراب علائم خاصی را در پی خواهد داشت: اول اینکه چراغ ‘موتور چک’ احتمالاً هنگام روشن شدن ماشین روشن می شود. این معمولاً اولین علامت اشتباه در سیستم برق خودرو می باشد.

 استفاده نامناسب از شارژر باتری اتومبیل:

سیم کشی نادرست یا شارژهای نامناسب از شایع ترین دلایل هستند. این ایرادات به راحتی به یک باتری اضافی ماشین شارژ می شود ، زیرا شارژر شروع به تأمین مقدار نامناسب برق یا استفاده از شارژ اشتباه برای این کار می کند.

گرمای محیط به احتمال زیاد مشکلات موجود را که شارژ بیش از حد برای باتری به وجود می آورد ، تشدید می کند ، بنابراین بهترین راه برای جلوگیری از صدمه دیدن باتری اتومبیل استفاده از محیط خنک و سایه جهت قرار دادن خودرو بوده و به عدم دشارژ شدن باتری و طول عمر آن کمک می نماید.

باتری مناسب خودرو سانتافه