گارانتی باتری اوریبتال سپاهان باتری

گارانتی باطری اوربیتال سپاهان باتری از جمله دلایل محبوبیت این محصول در بین مردم عزیز کشورمان است. این باتری که از برند های مطرح کارخانه سپاهان باتری است، در دسته های متفاوتی تولید می شوند که دارای خدمات پس از فروش و گارانتی های متفاوتی هستند، اما در برخی از خدمات نیز با یک دیگ وجه اشتراک دارند.

گارانتی باطری اوربیتال سپاهان باتری

ما به عنوان نمایندگی رسمی خدمات پس از فروش باتری اوربیتال سپاهان باتری، باتری اوربیتال خودرو شما را با ارسال و نصب رایگان در تمامی مناطق تهران و در تمامی ایام سال، ارسال می کنیم. خدمات پس از فروش ارائه شده برای باتری اوربیتال سپاهان باتری شامل گارانتی تعویض کالا است که به شرح زیر است:

گارانتی باتری اوربیتال پریمیوم

باتری اوربیتال پریمیوم دارای 18 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش مناسب هستند که در اختیار شما قرار می گیرد و دارای 5 ماه گارانتی مازاد است که می توانید آن را با پرداخت هزینه ای مجزا از کارخانه خریداری کنید.<

باتری اوربیتال پریمیوم، پرطرفدارترین باتری کارخانه سپاهان باتری است و شما می توانید با خیال راحت این باتری را بر روی خودرو خود نصب کنید بدون اینکه نگران مشکلات استارت نخوردن خودرو خود شوید.

خدمات گارانتی باتری اوربیتال وان سیلور

باتری اوربیتال سیلور، دارای 15 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش هستند که در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

باتری اوربیتال وان سیلور در قالب های پایه کوتاه دارای ویژگی 4 آمپر پلاس است و باتری اوربیتال سیلور در قالب پایه بلند دارای ویژگی 3 آمپر پلاس است، به این معنا که اگر شما باتری 60 آمپر پایه بلند اوربیتال سیلور خریداری کنید، در واقع باتری 63 آمپر تهیه کرده اید.

گارانتی باتری اوربیتال EFB

باتری اوربیتال EFB، دارای 21 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش عالی هستند که علاوه بر این 21 ماه، 5 ماه گارانتی مازاد قابل خریداری نیز دارند.

باتری اوربیتال EFB که دارای تکنولوژی تولید EFB است، یکی از برترین باتری های این کارخانه است، زیرا دارای عملکرد فوق العاده قوی و طول عمر سه سال است که اگر از آن به درستی نگهداری کنید، در طی این سه سال، شما را هرگز دچار مشکلات استارت نخوردن خودرو نمی کند.

گارانتی باتری اوربیتال وان قرمز

باتری اوربیتال قرمز سپاهان باتری دارای 15 ماه گارانتی تعویض و خدمات پس از فروش عالی هستند.

منظور از گارانتی تعویض این است که در مدت زمان اعتبار گارانتی باتری، هر اتفاقی که برای باتری بیفتد و باعث خرابی باتری شود، توسط نمایندگان خدمات پس از فروش به صورت رایگان، تعمیر و یا تعویض می شود و باتری نو در اختیار شما قرار می گیرد. اما لازم است بدانید که برخی از رویداد ها که باعث خرابی باتری می شوند، شامل گارانتی نمی باشد، به عنوان مثال استفاده از باتری نامناسب ماشین و یا به عبارت دیگر، استفاده از باتری ای که ابعاد مناسب سینی باتری ماشین را ندارد، استفاده غلط از باتری و استفاده ازباتری که از نظر محل قرار گیری قطب ها با خودرو شما همخوانی ندارد.

بعد از این که باتری اوربیتال را بر روی خودرو خود نصب کردید برای فعال سازی گارانتی باتری کافیست با شماره تلفن 62 350 – 031 تماس حاصل کنید.

خدمات پس از فروش باتری اوربیتال سپاهان باتری

خدمات پس از فروش مدت دار ضمانتی است که در آن فروشنده یا سازنده، رفع نقص باتری را به مدت مشخصی را از تاریخ فروش تضمین می کند. در این مدت، فروشنده باید در صورت وجود مشکلاتی که گارانتی شامل حالشان می شود، باتری را تعمیر یا تعویض کند. می توانید در تمام ایام هفته به جز روز های تعطیل و جمعه ها از ساعت 08:00 الی 21:00 با مراجعه به فروشگاه امداد باتری کهن که نمایندگی رسمی سپاهان باتری در تهران است از تکنسین های مربوط به بخش خدمات پس از فروش باطری اوربیتال و گارانتی باطری اوربیتال سپاهان باتری درخواست راهنمایی و تست کردن باتری را کنید تا مشکل شما ریشه یابی شده و حل شود.

کارخانه سپاهان باتری به دلیل آنکه برترین باتری های موجود در کشور را تولید می کند، بهترین خدمات را نیز برای باتری های خود در نظر گرفته است، در نتیجه شما می توانید با خیال راحت پس از خرید باتری اوربیتال از خدمات پس از فروش باتری استفاده کنید.

آدرس : بلوار پناهی نیا – نرسیده به میدان هروی – خیابان رنجبر – خیابان طالقانی – پلاک 21

شماره تماس خدمات امداد باتری کهن

869 65 888 – 021

نگهداری از باتری اوربیتال

باتری های اوربیتال در دماهای ملایم بهترین عملکرد را دارند. دماهای بالا و پایین هر دو می تواند بر عملکرد باتری تاثیر بگذارد و به آن آسیب برساند. در هوای گرم، باتری ممکن است منبسط شود و بدنه آن ترک بخورد و منجر به نشت مایع باتری اوربیتال شود. باتری ها نیز در شرایط گرم و مرطوب بیشتر احتمال دارد زنگ بزنند.

برای محافظت از باتری خود، در طول آب و هوای شدید در مناطق محافظت شده مانند پارکینگ منزل پارک کنید. اگر در منطقه ای با دمای شدید فصلی زندگی می کنید یا از آن بازدید می کنید، سرمایه گذاری روی یک عایق باتری اوربیتال برای کاهش قرار گرفتن باتری در این شرایط در نظر بگیرید.

 

باتری اوربیتال پریمیوم

 

تاثیر آب و هوا بر خرابی باتری اوربیتال

باتری اوربیتال طوری طراحی شده است که در محدوده دمایی معتدل و مناسب ​​بهترین عملکرد را داشته باشند. این بدان معنی است که دمای سرد و گرم می تواند باعث قرار گرفتن فشار شدید بر روی باتری خودرو شود و نیاز به تعویض باتری اوربیتال پیدا کنید.

 مثلاً اگر باتری اوربیتال در معرض گرما قرار گرفته باشد، باتری سریعتر فرسوده می شود. اگر دمای بیرون به اندازه کافی گرم باشد، آب که از مایعات ضروری باتری شما به حساب می آید، تبخیر می شود و این موضوع باعث می شود قسمتی از صفحات سربی درون باتری شما دچار فقر اسید شوند و توانایی تولید انرژی در باتری اوربیتال شما کاهش یابد.

علاوه بر این، فرآیند خوردگی در شرایط گرم‌تر سرعت می‌گیرد و زمانی که باتری شما مایعات کم دارد، بدتر می‌شود. باتری های مدرن بسیار قوی ساخته شده اند. آنها حتی در سرما، تا زمانی که دیگر قادر به کار نباشند، قدرت زیادی را از خود نشان می دهند که این یک خبر عالی است! اما نکته اینجاست که در آخر باز هم نمی توانید از تعویض باتری اوربیتال طفره بروید.

باتری اوربیتال EFB

869 65 888 – 021

تاثیر برق دزدی بر باتری اوربیتال

برق دزدی از عوامل موثر بر دشارژ شدن باتری خودرو است که به دلایل متعددی اتفاق می افتد. شایع ترین دلیل برق دزدی، وجود مشکل و اتصال در سیم کشی ضبط، رادیو، دزدگیر، قفل مرکزی و … است. برای تعیین این که برق دزدی مربوط به کدام بخش است می توانید از مولتی متر استفاده کنید. قطب مثبت باتری خودرو را از آن جدا کرده و در دست خود نگه دارید، سپس یک سیم مولتی متر را به قطب مثبت که در دست دارید متصل کنید و سیم دیگر را به جایی که قطب مثبت را از روی باتری جدا کرده اید، وصل کنید. اگر مولتی متر عدد صفر را نشان ندهد ، باید ولتاژ تغذیه ی مدار های الکتریکی را از طریق جدا کردن فیوز مربوطه به نوبت قطع کنید، هنگام قطع هر کدام از مدار ها، اگر عبور جریان قطع شد و مولتی متر عدد صفر را نشان داد، می فهمیم که آن مدار دچار برق دزدی می باشد.

باتری اوربیتال وان قرمز

عملکرد باتری اوربیتال در خودرو

باتری اوربیتال خودرو شما فقط وظیفه ی تامین انرژی مورد نیاز برای راه اندازی موتور را بر عهده ندارند، بلکه در صورت غیر فعال بودن دینام انرژی موردنیاز برای فعالیت تمام اجزای الکتریکی خودروی شما نیز تامین می کند. شیشه‌های برقی، رادیو، برف پاک‌کن‌های شیشه جلو، چراغ‌های داشبورد، صندلی‌های برقی، چراغ‌های جلو و … ، همه این موارد به یک باتری اوربیتال شارژ شده مناسب نیاز دارند تا در صورت از بین رفتن دینام یا خاموش بودن آن، کارایی خود را حفظ کنند. اگر ماشین شما برای روشن شدن مشکل دارد، سعی کنید چراغ‌های جلو را روشن کنید. اگر با روشنایی معمولی روشن شوند، مشکل می تواند مربوط به مشکلات سیستم شارژ، استارت بد یا سیم کشی ضعیف باشد. اگر چراغ‌ها اصلاً کار نمی‌کنند یا بسیار کم‌ نور تر از حد معمول هستند، این نشانه مشکلی در باتری اوربیتال و توانایی آن در تأمین انرژی اجزای الکتریکی است.

869 65 888 – 021

سولفاته زدن باتری اوربیتال

یکی دیگر از دلایل بالقوه فرسوده شدن باتری اوربیتال شما به طور طبیعی ، سن است. امروزه اکثراً برای نصب باتری بر روی خودرو از باتری های سیلد اسیدی و چند سلولی اوربیتال سپاهان باتری استفاده می کنند. هر سلول با محلول رقیق اسید سولفوریک و سرب پر می شود. همانطور که باتری خودروی شما کهنه می شود، تحت یک فرآیند طبیعی به نام سولفاته شدن قرار می گیرد. سولفاته شدن زمانی است که صفحات باتری خودروی شما با کریستال های سولفات پوشانده می شود، که می تواند باعث تجمع و کاهش توانایی باتری شما در رساندن انرژی به وسیله نقلیه شما شود و از روشن شدن ماشین شما جلوگیری کند. اگر باتری ماشین شما بین 2 تا 4 سال عمر دارد، این اتفاق می تواند در کمین سلامت باتری شما باشد.

خطرات باتری اوربیتال دارای سولفاته

خوردگی یا شل شدن اتصالات باتری می تواند باعث از کار افتادن باتری شما شود. باتری را بررسی کنید، به پایانه های باتری، کابل ها و کانکتورها دقت کنید. ابتدا مطمئن شوید که کابل ها به طور ایمن وصل شده اند. اگر کابل های شل شده را کشف کردید، احتمالاً منبع مشکل خود را پیدا کرده اید.

بعد، به دنبال خوردگی باشید که می تواند به صورت شکوفه های سفید، سبز یا آبی ظاهر شود. اگر خوردگی وجود داشته باشد، می تواند از برداشت انرژی استارت از باتری جلوگیری کند. می توانید خوردگی کابل ها و کانکتورها را با مخلوطی از جوش شیرین و آب تمیز کنید. از یک برس سیمی برای تمیز کردن خوردگی استفاده کنید.

روش های معمول شارژ باتری ماشین

دو راه برای شارژ باتری ماشین وجود دارد: از طریق دینام یا با استفاده از شارژر خارجی . در شرایط عادی، دینام هر زمان که موتور روشن است، باتری را شارژ می کند. هنگامی که باتری دشارژ می شود، یک شارژر خارجی بهترین راه برای شارژ مجدد آن است.

به همین دلیل است که اغلب زمان استفاده های معمولی از باتری، مانند روشن کردن رادیو یا چراغ های گنبدی در حالی که موتور خاموش است، انرژی باتری مصرف می شود و دفعه بعد که ماشین خود را روشن می کنید به طور طبیعی دوباره پر می شود. با افزایش دور موتور، توانایی دینام برای تولید برق نیز افزایش می‌یابد و هر نیرویی که توسط لوازم جانبی مانند چراغ‌های جلوی شما استفاده نمی‌شود، برای شارژ باتری در دسترس است.

869 65 888 – 021

علائم نیاز باتری ماشین به رسیدگی

باتری یکی از اجزای حیاتی خودرو است و ممکن است بدون هشدار از کار بیفتد. باتری خودرو معمولاً از نوع سیلد اسیدی دارای شش سلول مستقل است. هر سلول حاوی محلول اسید سولفوریک و آب به نام الکترولیت است. هنگامی که یک سلول از کار می افتد، باتری را با مشکل مواجه می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، اتومبیل شما علائم خاصی را از خود نشان می دهد.

یکی از نشانه های خرابی سلول باتری، کندی استارت خودرو است. به نظر می رسد که موتور در چرخش مشکل دارد. در واقع مشکل ایجاد شده اجازه نمی دهد تا باتری مقدار مورد نیاز ولتاژ جریان مستقیم را نگه دارد. هنگام راه اندازی خودرو، استارت آمپر زیادی می کشد. سلول بد، آمپر را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بدون وجود آمپر مورد نیاز، خودرو در راه اندازی مشکل خواهد داشت.

تعویض باتری خودرو تحت پوشش گارانتی

رایج ترین روشی که افراد برای تست باتری خودرو استفاده می کنند، استفاده از چیزی به نام مولتی متر است. مولتی متر یک دستگاه نسبتاً ساده است که ولتاژ را اندازه گیری می کند و هنگامی که از آن برای تعیین ولتاژ باتری استفاده می کنید، به شما اطلاع می دهد که چقدر انرژی در داخل آن باقی مانده است. اگر تست باتری به شما گفت که باید تعویض باتری خودرو را در اسرع وقت انجام دهید، می توانید برسی کنید که آیا گارانتی باتری شما تمام شده یا باقی مانده است. اگر گارانتی شما هنوز تمام نشده بود، در صورت تایید کارشناس می توانید تحت پوشش گارانتی، باتری اوربیتال معادل باتری خود را تحویل گرفته و در خودرو نصب کنید.

در صورت انفجار باتری اوربیتال ، آیا می توان از گارانتی استفاده کرد؟

انفجار باتری اوربیتال می تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، که هیچ یک از آنها شامل گارانتی نمی شود. به عنوان مثال ممکن است باتری اوبریتال شما توسط دینام خراب شما overcharge  و بدنه باتری متورم شود، در صورتی که شما از این موضوع جلوگیری نکنید و به ادامه این اتفاق خاتمه ندهید، باعث می شود باتری منفجر شود. در نتیجه باتری ای که به دلیل خراب بودن دینام خودرو شما خراب شده است، به هیچ وجه شامل گارانتی باتری اوربیتال نمی شود.

مثال دیگری که در این رابطه می توان زد، انفجار باتری اوربیتال به دلیل گرمای بیش از حد است. داخل باتری واکنش های شیمیایی انجام می شود که در پی انجام آن ها مقداری گاز نیز تولید می شود که در باتری های اوربیتال این گاز های تولید شده، به وسیله دریچه ای که در باتری ها قرار دارد خارج می شود. حال اگر سرعت انجام واکنش های شیمیایی به دلیل گرمای بیش از حد، افزایش یابد و گاز ها در باتری جمع شوند و به بدنه باتری فشار بیاورند، باعث انفجار باتری می شود که این مورد نیز شامل گارانتی باتری اوربیتال نمی شود.