زمان تعویض باتری خودرو

زمان تعویض باتری خودرو

باتری اتومبیل یکی از مهمترین مواردی است که در خودرو نادیده گرفته می شود. تعداد بسیار کمی از ما به آن توجه می کنیم و برنامه خوب نگهداری را دنبال می کنیم. خوب ، این باتری است که موتور را به کار می اندازد ، این باتری است که ما می توانیم از طریق آن از موسیقی در حال حرکت لذت ببریم.

مانند تعویض روغن موتور ، تمام فیلترها و سایر کارهای سرویس عمومی ، نادیده گرفتن باتری اتومبیل باعث می شود تا ماشین شما بدون مشکل کار کند.

اکسیداسیون باتری خودرو

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید بفهمید باتری شل می شود یا خیر. از آنجا که باتری ضعیف می شود و دیگر نمی تواند شارژ را نگه دارد ، موارد شایع نشان دهنده زمان تعویض باتری ماشین:

1- موتور زمان لازم دارد تا روشن شود یا حتی روشن نمی شود. باتری قادر به تولید قدرت کافی برای روشن شدن موتور نیست.

2- در حالی که اشتعال را روشن می کنید ، چراغ تیره یا سوسو می زند یا از حد معمول کم است

3- هنگام کار با شیشه های برقی ، ناگهان موتور خاموش می شود یا شیشه ها با سرعت بسیار کندتری نسبت به حالت عادی کار می کنند

4- علامت دیگری که ممکن است متوجه شوید چراغ های تیره کم هنگام موتور بیکار است و با چرخاندن موتور روشن تر می شوند

5- خوردگی یا اکسیداسیون زیاد در ترمینال های باتری نیز نشانه اصلی کم شدن باتری خودرو است

6- اتومبیل های مدرن مجهز به چراغ هشدار دهنده باتری هستند که با کمبود باتری روشن می شود.

 تست باتری از طریق مولتی متر

ظرفیت یا عملکرد یک باتری در CCA یا Cold Cranking Amps اندازه گیری می شود. اگر کسی نتواند ظرفیت تخریب کننده باتری را دریابد، می توان آن را آزمایش کرد. تقریباً تمام مراکز خدمات اتومبیل دارای تستر باتری یا مولتی متر هستند. از طریق این دو دستگاه می توانیم عملکرد باتری را به راحتی اندازه گیری کنیم.

اگر مولتی متر کمتر از 11 ولت را نشان می دهد ، مطمئناً زمان تعویض باتری است. منبع تغذیه را بررسی کنیدطول عمر باتری اتومبیل کاملاً به شرایط خودرو و نحوه مراقبت از باتری شما بستگی دارد. اما پس از یک برنامه تعمیر و نگهداری به طور متوسط ​​، باتری حدود 4-5 سال دوام می آورد.

برای ماشین در مناطق سردتر ، طول عمر می تواند کمی کمتر باشد. توصیه می شود که پس از 3 سال دوام باتری توجه به علائم فوق یا چراغ هشدار دهنده باتری را در اتومبیل های مدرن شروع کنید. در صورت بروز هر یک از علائم ، باتری را تعویض کنید قبل از اینکه بر برق خودروی شما تأثیر بگذارد.

بازگشت به صفحه اصلی